Cięcie laserem profili (http://ciecielaser.pl/ciecie-laserowe-blach/) to niezwykle dokładna technologia cięcia blach. Głowice tnące, jakie wykorzystane są w maszynach, zaopatrzone są w laser. Dokładność laserowego cięcia blach uzyskuje się dzięki wykonaniu spolaryzowanej wiązki światła elektromagnetycznego, natomiast zatem skupienia wielkiej energii na niewielkim zakresie roboczym. Wiązka promieni laserowych pozwoli na oddzielanie danych elementów blach wedle projektu wpisanego do pamięci narzędzia. Laserowe cięcie blach pozwoli na zdobycie najdoskonalszej klasy wycinanych modułów, jakie wielokrotnie nie potrzebują dalszej obróbki. Co musimy wiedzieć na temat laserowego cięcia profili?

Czym jest laserowe cięcie profili?

Cięcie laserowe profili z zastosowaniem lasera to technologia polegająca na wykonaniu określonych narzędzi przekazujących skupioną strugę światła – lasera, jaki dobrze tnie rozmaitego typu składniki. Wielokrotnie cięcie laserowe profili wykorzystywane jest do blach, na przykład do blach zrobionych ze stali węglowej, kwasoodpornej lub także z aluminium. Możliwe jest cięcie modułów mających grubość choćby do 25 mm. W przeciwieństwie do pozostałych technik wycinania metalu technologia laserowa proponuje szereg kolejnych korzyści.

Technika z cięcia laserem

Technika cięcia laserem jest jeszcze powszechniej stosowaną w sektorze technologią cieplnego dzielenia produktu. Dzielenie to, we współzależności od potrzeb oraz typu narzędzia, następować może przez sublimację (bezpośrednie przejście ze stanu stałego w stan gazowy – z pominięciem stanu ciekłego), topienie czy palenie, przy czym standardem jest łączenie wszelkich wyliczonych sposobów cięcia w jednej kombinacji.

Korzyści z cięcia laserowego

Generalnie rzecz ujmując, cięcie laserowe zapewnia pewne ważne korzyści w mechanizmie przemysłowym. Na start, wycinarki laserowe mogą być dopasowane do cięcia niemal każdego produktu o każdej grubości do precyzyjnych specyfikacji. Jest to mechanizm błyskawiczny, solidny oraz można go błyskawicznie oraz łatwo dopasować do zmieniających się potrzeb rynku czy pewnego artykułu. Jest to także czystszy mechanizm aniżeli w wypadku większości możliwości cięcia, bowiem nie potrzebuje to czyszczenia wtórnego.

Wycinanie laserowe wydaje się najlepszą formą cięcia produktów. Przede wszystkim można ciąć złożone składniki, programować produkcję przemysłową, obrabiać rozmaite produkty, zrezygnować z wykorzystywania obróbki wykańczającej brzegi – bowiem laser zostawia je doskonale równe, natomiast też wycinanie laserem pozwoli na szybkie rezultaty oraz oszczędność produktu przez tzw. wąskie cięcia.

 

 

Zuzanna